Przejdź do treści

Zrób to sam- szkoła oswajania Pythona

Tytułem wstępu. ATSPROFIT ma za zadanie prezentować ostatnią fazę handlu algorytmicznego- fazę wynikową

 

Jak to mniej więcej prezentuje się w szczegółach prezentujemy na przykładzie „TOP6 GPW”

 

W sieci, także tej naszej polskiej, pojawia się oprogramowanie, które pozwala inwestować chociażby na historycznych wynikach ETFów w oparciu o znane i powszechnie dostępne strategie inwestycyjne. Warto wiedzieć, iż można takowy program zrobić własnoręcznie z potrzebnymi nam wskaźnikami i dostępem do danych. Nie potrzeba do tego aż tak wiele pracy. Oczywiście zawsze możemy iść dalej i tworzyć własnoręcznie zaprogramowane systemy handlu algorytmicznego, co już jest wyższą szkołą jazdy, ale efekty powinny być naprawdę zadawalające.

 

Właśnie w tym miejscu pojawia się język „Python”. Brzmi groźnie, ale wcale tak nie jest. Tego prawdziwego pytona dalej nie potrafimy osobiście okiełznać, natomiast z językiem programowania poszło nam o wiele lepiej. Tutaj naprawdę krótka nauka prowadzi do dużych efektów.

 

W tym celu mamy niespodziankę. Dzięki naszym Amerykańskim kolegom dostaliśmy dostęp do wcześniejszego zapoznania się z pozycją Python for Algorithmic Trading: From Idea to Cloud Deployment

 
To niezwykle interesujący materiał, który szczególnie zachwycił nas podejściem do zdobywania i implikowania danych rynkowych.