Przejdź do treści

Luty’24: Podsumowanie systemowe

GPW TOP6&SW

Za nami udany luty, aczkolwiek znów w roli głównej wystąpił portfel GPW SW, który zyskał grubo powyżej 10%. Największy wpływ na ów wynik miał Alior, ale także pozostałe walory zachowywały się całkiem nieźle. GPW TOP6 dupy nie urywa, ale dobre i te 5%. Na uwagę zasługuje na pewno BENEFIT, który w portfelu obecny jest już od kilku miesięcy i każdy z nich zalicza z całkiem przyjemnym wynikiem.

GPW FW20

Systemy kontraktowe, tak jak już pisaliśmy tutaj, zachowywały się w lutym bardzo dobrze. Liderem pozostaje WARSAW2, który notuje rentowność powyżej 40%.

Oczywiście na uwagę zasługują także obsunięcia w 2024, które są minimalne. Z jednej strony to dobra wiadomość, ale cudów nie ma – dalsze ruchy będą w tym roku obarczone już znaczącymi wahaniami, także w dół. Te 10-15% obsunięcia to jest absolutne minimum. Niemniej osobom korzystającym z GPW FW20 wypada pogratulować.

USDJPY

Jest ciekawie. Przez 3 lata system dzienny był praktycznie cały czas liderem wzrostów, luty okazał się jednak tutaj dosyć bolesny. Łączny wynik po tych dwóch miesiącach przekroczył -40%, ale spokojnie – tutaj jeszcze przed nami nowe ATH i to zapewne nie będzie trzeba na nie czekać latami

Na minusie także nocny N1 a nasz najnowszy wprowadzony system N2 na rentowności powyżej 50%. Mogę zdradzić, iż nocny N1 w marcu wyszedł już znacząco ponad kreskę, ale o tym za miesiąc. Póki co tabela lutowa prezentuje się następująco

SYSTEMY USDJPY2024

SYSTEM Stopa zwrotu '24 MAX DD
ATS - N 32,23% -21,09%
ATS - D -16,63 -44,54%
ATS - N2 93,02% -11,98%

Krzysztof Łucjan