Przejdź do treści

GPW: CCC na tapecie edukacji

Dostaliśmy dzisiaj dwa małe zapytania dotyczące CCC, przez pryzmat elementów edukacyjnych, a szczególnie układów „zakrywania białych świec”, więc postanowiliśmy napisać dwa słowa, podobnie, jak miało to miejsce chociażby w przypadku MERCATORA, czy też TEN

Wracamy do statystyk podanych TUTAJ

Identyfikacja dwóch świec wzrostowych to elementy zaznaczone elipsą.

Pierwszy z nich położony  w strefie 62,8-87,52 jest już za nami.

Do pozytywnych statystyk nie możemy go zaliczyć, ponieważ nie zostały spełnione tutaj wszystkie warunki. Zabrakło niewiele, ale jednak zabrakło. O co chodzi?

Połowa tamtejszej białej świecy to poziom 75,16zł

Zamknięcie miesiąca mieliśmy natomiast na poziomie 76,8zł. Różnica niewielka, ale jednak różnica. W teorii można było zaryzykować SHORT z TP na poziomie 62,8zł, ale tylko w teorii, która nie zapisywałaby się dokładnie do statystyk wyszczególnionych we wspomnianym artykule edukacyjnym. Do sukcesu zabrakło złotówki z hakiem.

Teraz przed nami styk białych świec, który także jest dosyć ważny, chociaż o takich przypadkach jeszcze w dziale EDUKACJA nie pisaliśmy, ale kiedyś napiszemy….

Ważniejsza powinna być kolejna biała świeca. Jest usytuowanie to poziom 39,3-62,4

Połowa białej świecy to poziom 50,85

Wnioski: Jeżeli kurs na zamknięciu lutego będzie poniżej 50,85zł będziemy mieć 73% szans na to, iż niedźwiedzie sprowadzą kurs do poziomu 39,3zł. W teorii, w zależności od punktu startu, będzie szansa na Profit Target w rejonie 20% zysku.

Później do głosu może dojść już cała armia formacji odwrócenia, z których kilka jest już opisanych w dziale EDUKACJA.

Póki co czekamy na wydarzenia lutego.