Przejdź do treści

GPW: Allegro i młot

Wpis dotyczący formacji młota zapewne nie miałby aż tak wielkiego zainteresowania, gdyby nie fakt, iż akurat do walki o takowy element włączył się walor ALLEGRO. Chętnych na łapanie dołków naprawdę na GPW nie brakuje.

Po sesji piątkowej ogłoszono, iż młot powstał. Odpowiadamy więc zgodnie z założeniami w artykule edukacyjnym, iż dla nas nie powstał. Zamknięcie było zbyt niskie, dlatego też na obecnym etapie nie mamy tutaj argumentów za odbiciem, zresztą wczorajsze i dzisiejsze zachowanie kursu na razie to potwierdza. 

Byki chcąc bronić wsparcie muszą bardziej postarać się o elementy odwrócenia. Przy tym schemacie świeczek nie za bardzo widać szanse na to, warto też zwrócić uwagę na niebezpieczną sytuację na wykresie miesięcznym, gdzie młotek/doji są zakrywane bardzo agresywnie. To wielce stresująca sytuacja.

Zakup portfela GPW TOP6 oraz SW

Zobacz wyniki ATSProfit

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.