Przejdź do treści

LISTOPAD TOP6 GPW NA PLUSIE, CZAS NA GRUDZIEŃ

Zacznijmy od końca. Portfel TOP6 zanotował w listopadzie zysk w wysokości +3,84% i jest to wynik zadawalający, pomimo, iż tym razem indeksy wzrosły o wiele bardziej agresywnie. Pamiętajmy jednak, co działo się w poprzednich miesiącach, kiedy portfel całkowicie oderwał się w pozytywny sposób od rentowności indeksowej.

To, iż będzie ciekawie było pewne. Technika wymusiła w listopadzie pojawienie się agresywnych spółek  i zmienność była na nich rzeczywiście wyjątkowo duża.

Finalnie najlepszą spółką listopada okazała się NEUCA z 20% stopą zwrotu. Zaraz za nią ASBIS, który także może pochwalić się dwucyfrową stopą zwrotu. Rzutem na taśmę pozytywny wynik zanotował słynny obecnie MERCATOR a po drugiej stronie barykady znalazły się walory TSGAMES.

Walory defensywne nie do końca były defensywne. Wynik listopadowy psuje zwłaszcza specyficznie zakupiona w tym miesiącu (w ramach oddania w wezwaniu) ENERGA, która dzisiejszym fixingiem nie może się zbytnio pochwalić.

Po bardzo agresywnych ruchach wzrostowych przez 10 miesięcy tego roku portfela TOP6 GPW wynik +3,84% jest całkiem miły dla oka, czekamy na to co wydarzy się w grudniu.

Portfel grudniowy oczywiście jest już dostępny w serwisie Polskie Akcje w strefie klienta.

Zapraszamy

Portfel GPW „SW” upubliczniony będzie w środę do godziny 12 (system zajmuje pozycje na zamknięciu drugiej sesji w miesiącu)