Przejdź do treści

Zmiany w systemach FW20 WARSAW 1 oraz WARSAW2

Pisaliśmy kilka dni temu o zmianach, jakie szykujemy w usłudze FW20 i takowe od dnia dzisiejszego się pojawiają

Po pierwsze następuje rozbicie produktowe na dwa systemy: WARSAW1 oraz WARSAW2. Z odebranych informacji i tak wychodziło na to, iż wykorzystywany jest ten drugi. Pierwszy pod względem aktywności nie przekonywał, chociaż naszym skromnym zdaniem czekanie na sygnał to także cenne wskazówki.

Mając jednak na uwadze przekazane uwagi postanowiliśmy zamienić system WARSAW1. Ten, o którym pisaliśmy pierwotnie wraca do prywatnego wykorzystania, w zamian proponujemy strategię o 35% częstotliwości zajmowania pozycji.

Jeżeli chodzi o wyniki są one bardzo atrakcyjne, chociaż widać wyraźnie, iż konkretne lata różnią się pod względem przyrostu kapitału. W przeciwieństwie do poprzedniego systemu mamy tutaj także trzy stratne okresy roczne, chociaż dotyczą one lat 2011-13-15. W zamian otrzymujemy mocną dynamikę ruchu przynajmniej w trzech przypadkach rocznych.

Warto także nadmienić, iż system WARSAW1 zajmuje pozycje całkowicie inaczej niż WARSAW2, przez co łączenie tych systemów powinno dodatkowo wygładzać linię obsunięć kapitału.

Pod względem cennika, każdy system pozostaje na pierwotnym poziomie cenowym, dostępny jest także pakiet FW20, zlikwidowaliśmy natomiast pakiet GPW. Oczywiście wcześniej zakupione pakiety zachowują swoją ważność- jeżeli cokolwiek tutaj się zmieniło w kwestii dostępu prosimy o kontakt

Oczywiście rozbicie cenowe systemów nie jest zapewne informacją korzystną z finansowego punktu widzenia, ale powinno przysłużyć się rozbiciu kapitału, a co za tym idzie ograniczy to zagrożenie zbyt dużych aktywacji na kluczowych sygnałach.