Przejdź do treści

XTB: Czy Kagi wspiera pozycję krótką?

W serwisie pojedynczym walorami praktycznie się nie zajmujemy, ale schematy automatyczne można pokazywać w małym wycinku także na wybranych przez naszych użytkowników spółkach.

Dzisiaj na tapetę, przez pryzmat wykresów Kagi, trafia XTB

Na wykresie tygodniowym widzimy, iż niedźwiedzie zdecydowanie podkreśliły sygnał sprzedaży nowym minimum linii jin. Jest to znacząca różnica w stosunku do chociażby sytuacji numer 3, kiedy podobny atak skończył się już fiaskiem przy pierwszym ruchu podkreślającym wyłamanie po realizacji zysków. Wtedy też trzeba było myśleć o wykorzystaniu niższych cen do akumulacji pozycji długiej.

Obecnie warunki do handlu dla byków są diametralnie inne. Z jednej strony mocna luka „wynikowa” może psychologicznie zachęcać do „wykorzystania okazji”, ale z punktu widzenia systemu automatycznego Kagi jest to potwierdzenie dla strategii zajęcia na tych poziomach pozycji krótkiej.

Spójrzmy jeszcze na podobne schematy 1 oraz 2, kiedy byki w podobny sposób budowały mocny ruch wzrostowy.

W ujęciu miesięcznym sytuacja jest minimalnie bardziej skomplikowana. Z jednej strony dopiero teraz otrzymujemy sygnał sprzedaży zbudowany na bazie ostatniej hossy, z drugiej jednak historia statystyczna pokazuje, iż te pierwsze sygnały wcale nie są wielce zyskowne. Jeżeli jednak szukamy potwierdzenia ruchu na tygodniówkach to zdecydowanie owe potwierdzenie tutaj znajdujemy.

Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.