Przejdź do treści

Trading: Tylko konsekwencja. GPW SW +124%

Portfel akcyjny GPW SW zyskuje od lipca zeszłego roku 124%. Dlaczego o tym piszemy? Otóż warto sobie przypomnieć jego start na początku 2021roku, kiedy wskazówki niniejszego ancymonka doprowadzały do mocniejszych spadków przy całkiem neutralnym zachowaniu rynku (oraz niezłej postawie portfela GPW TOP6)

Popełniliśmy wtedy TEN artykuł, bo denerwowało nas wypisywanie żali pod adresem GPW SW. Z drugiej strony rozumiemy, iż niewiele jest osób na rynku, które chcą dążyć do wyniku wcześniej wytyczoną drogą. Psychika ludzka nie przyjmuje do wiadomości słabszych okresów zaburzając te okresy myśleniem o zmianie strategii, bo przecież ta obecna przestała się sprawdzać.

Tak samo zresztą wyglądają inne prezentowane u nas produkty. Jakoś nie widać zachwytów i chęci uczestniczenia w handlu na GPW WARSAW1, który do tej pory piął się w górę w sposób zdecydowany, aby od pół roku pozostawać w korekcie.

Podobnie wygląda rynek USD/JPY, chociaż tutaj jesteśmy już bardziej na ATH niż obsunięciach

Generalnie ciągle wniosek jest jeden- konsekwencja to jedyny wymóg dla skutecznych działań rynkowych

Z tego miejsca gratulujemy oczywiście autorowi portfela GPW SW Leszkowi Gizie, który także pozostał konsekwentny. To także jeden z nielicznych poznanych na przestrzeni 27 lat na rynku człowiek rozumiejący całkowicie prawidła rządzące rynkami.

Krzysztof Łucjan