Przejdź do treści

Sierpniowy GPW TOP6 na lekkim plusie

Jest gdzieś w Polsce taka drużyna piłkarska na szczeblu centralnym, która gdyby spotkanie trwało 85 minut byłaby w czubie tabeli. Tymczasem grzeje raczej jedno z ostatnich miejsc.

Podobnie było w tym roku z portfelem TOP6 GPW. Oczywiście na wynik trudno narzekać, ale kilka denerwujących akcji na ostatniej sesji już przeżyliśmy. Wystarczy wspomnieć majowy ASBIS, który stracił na finiszu prawie 10%, podobny manewr wykonał trochę wcześniej MLSYSTEM. Nie wspominamy już o rynku amerykańskim i takich kwiatkach, jak SHINECO, bo to dopiero było zakończenie miesiąca…

Suma szczęścia na rynku jednak przeważnie sumuje się do zera. Tym razem przez cały miesiąc niewiele dobrego działo się w portfelu sierpniowym, wydawało się, iż pomimo rekordów WIG-u znajdziemy się poniżej kreski, ale jak na białym koniu wleciał nam dzisiaj KRUK.

Głównie dzięki jego postawie portfel zyskał na wartości 0,35% i jakby nie spoglądać jest na nowym historycznym ATH. Tym razem zawiodły spółki, które były liderem portfela lipcowego, czyli KĘTY oraz TIM. Stabilizację musiała przynosić NEUCA oraz AUTOPARTNER.

 

Portfel na miesiąc WRZESIEŃ dostępny jest w STREFIE KLIENTA