Przejdź do treści

Portfele NYSE TOP5 oraz NASDAQ TOP12: Sytuacja po lipcu

NYSE TOP5

Sytuacja przed lipcem, w przeciwieństwie do indeksów, była dosyć napięta. Na szczęście byki postarały się trochę odsunąć zagrożenia w postaci większego obsunięcia, dzięki czemu możemy cieszyć się solidną stopą zwrotu powyżej 4%. W ujęciu rocznym wciąż jednak większych sukcesów nie mamy i osobiście zakładam, iż ten rok będzie już ciężki do samego końca.

Z sukcesów trzeba wspomnieć o Blackstone Group, które wyniosło portfel na wspomniany poziom, stabilnie i niezwykle byczo prezentuje się dalej TARGET, ale oczywiście nie mogło też zabraknąć słabszych walorów, jak EVERI HOLDINGS

NASDAQ TOP12

Nie udało się w lipcu osiągnąć na rynku technologicznym pozytywnej stopy zwrotu i jest to jedyny portfel, który mamy w tym okresie czasu na minusie.

Przez ostatnie kilkanaście dni działo się tutaj niewiele, zmienność była mocno ograniczona, aczkolwiek niedźwiedziom łatwiej było sprowadzać spółki na niższe poziomy przy spadkowych sesjach niż bykom odrabiać straty na wzrostowych

Spoglądając na spółki widzimy, iż nie mieliśmy tym razem żadnych wielkich wydarzeń powyżej 10% zmienności wynikowej, wynik na poziomie 1,7% wydaje się w pełni zasłużoną nagrodą dla niedźwiedzi.