Przejdź do treści

Podsumowanie miesiąca stycznia – portfel TOP6 GPW

Po kosmicznym wyniku rocznym 2020, bardzo udanym grudniu, portfel TOP6 GPW wciąż nie zwalnia tempa, chociaż pamiętajmy, iż tym razem pozycje zajmowane były na dosyć wywindowanym fixingu otwarcia z 4 stycznia.

Skład portfela na styczeń był następujący:

 

Przez długi okres czasu liderem portfelowym pozostawał POLIMEX, który mocno zyskiwał w środku miesiąca. Finalnie jednak najmocniejszą spółką stycznia okazał się MIRBUD zyskując 17%. Wspomniany POLIMEX kończy miesiąc stopą zwrotu na poziomie niecałych 15%, licząc oczywiście od wspomnianego poziomu otwarcia z dnia 4 stycznia.

Ciekawym walorem był także WIELTON, który zyskał 7%, ale spokojnie przebywał na rentowności powyżej 10%

Dosyć wysokie otwarcie stało się przeszkodą do dalszego ruchu dla ASBISU. Finalnie spółka kończy miesiąc lekko poniżej kreski, podobnie jak nic ciekawego nie prezentująca WIRTUALNA, która przez cały okres była hamulcowym dla portfela TOP6

Finalnie portfel TOP6 zyskał w styczniu 6,03% i dzięki temu w ujęciu miesięcznym zanotował nowe maksima historyczne

Spoglądając na poszczególne dni miesiąca widzimy, iż TOP6 swoje maksimum dzienne osiągnął w rejonie 18 stycznia zyskując wtedy lekko ponad 12%.

Czekamy na dalsze wydarzenia rynku akcyjnego. Portfel TOP6 GPW na miesiąc LUTY jest już dostępny w zakładce klienta.

Zakup dostępu możliwy jest przez wykupienie konkretnego produktu lub pakietu w przypadku zainteresowania innymi działami.

Od lutego 2021 udostępniać będziemy także usługę kontraktową FW20, która, w zależności od ryzyka, powinna być niezwykle cennym uzupełnieniem portfela TOP6, albo pełnowartościową strategią inwestycyjną.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.