Przejdź do treści

Podsumowanie miesiąca stycznia – portfel NASDAQ TOP12

Portfel NASDAQ TOP12 wchodził w nowych rok na nowym ATH. Pamiętamy chociażby doskonałe zachowanie w miesiącu grudniu

Skład styczniowy prezentował się następująco:

Jeszcze tydzień temu pisaliśmy, iż byki kontrolują sytuację a rentowność portfela sięga 6%. Niestety ostatnie dni przyniosły ochłodzenie, które dotknęło także walory wybrane na styczeń

W efekcie tych wszystkich wydarzeń portfel styczniowy kończy karierę w rejonie neutralnym, zyskując skromne 0,5%.

Na pewno w okresie tym zawiódł potencjalny lider, czyli RNDB, który praktycznie w żadnym okresie nie pomagał portfelowi z uzyskiwaniu dobrego wyniku. O wiele lepiej prezentowały się kolejne dwie wyróżnione spółki, czyli RILY oraz RCM. Obie kończą miesiąc na solidnych zyskach.

Liderem stycznia jest VCEL, która to spółka zyskała ponad 30%. Opisywany w środku tygodnia TRUP nie zaprezentował nic ciekawego, aczkolwiek dalej jesteśmy fanami tej spółki

Najgorsza rentowność dotknęła finalnie COOP oraz wspominanego już „lidera” RNDB

W okres lutowy wchodzimy jednak z optymizmem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale nie zapominajmy, iż ten wynik styczniowy to jakby nie spoglądać nowe ATH w ujęciu miesięcznym.

Portfel na LUTY 2021 jest już dostępny w strefie klienta (pod względem sektorowym prezentuje się wyjątkowo!). Subskrypcja dostępna jest w pakietach lub odrębnej usłudze.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.