Przejdź do treści

Podsumowanie portfela GPW TOP6- luty

Korekta, pierwsza od października 2020, który to rok był oczywiście lekko nienormalny w kontekście wynikowym- tak można podsumować zachowanie portfela GPW TOP6 w lutym. Generalnie naprawdę trudno powiedzieć, jak tamtejsze wyniki będą wpływać na dalsze zachowanie TOP6, ale korekta, większa od tej lutowej, byłaby jednocześnie i oczekiwana i zdrowa.

Może nie jesteśmy mistrzami marketingu, ale proszę wybaczyć- 25 lat na rynku robią swoje

Portfel na luty prezentował się następująco:

Byki finalnie poległy praktycznie wszędzie, chociaż spory wpływ na to miały dwie ostatnie sesje miesiąca. Sumaryczny wynik na poziomie -4,6% wydaje się jakimś najmniejszym wymiarem kary.

Po lutym rentowność roczna portfela spadła do poziomu 1,1%, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, iż to powinien być rok strategii dwukierunkowych.

Z drugiej strony pamiętajmy, iż rok temu o tej porze staliśmy przed publikacją portfela na marzec, który przyniósł 5,5% straty, po czym cały rok zakończył się na rentowności +400%

Portfel na miesiąc marzec 2021 jest już gotowy w strefie klienta i no cóż- jego skład zadziwia samego autora. Zamykamy oczy i kupujemy

Portfel TOP6 jest dostępny w pakietach oraz odrębnej usłudze. Polecamy jego wykorzystania wraz z systemami FW20, chyba, iż ktoś jest zwolennikiem samych akcji to mamy jeszcze rewelacyjnie zachowujący się w lutym NASDAQ TOP12.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.