Przejdź do treści

NYSE TOP5, NASDAQ TOP12: słabiutko

Wczorajsza sesja sprowadziła portfel NYSE TOP5 na miesięczny spadek rzędu 5%, NASDAQ TOP12 miał się bić o nowe maksima, tymczasem także zleciał na lekkie minusy.

Ten wczorajszy ruch to także okazja do małych przemysleń. Rok 2021 jeszcze się co prawda nie skończył, ale wyraźnie idziemy w kierunku nasłabszego wyniku w stosunku do zachowania indeksów. Trzeba pamiętać, iż DJIA rośnie obecnie w rejonach 14%, natomiast NASDAQ zyskuje ponad 16%. Portfele przy obecnych wynikach są zdecydowanie poniżej tych wartości.

Sytuacji takiej nie mieliśmy historycznie prawie nigdy, na słabym rynku indeksowym portfele radziły sobie bez problemów, przy rynku rosnącym biły owe stopy zwrotu z nawiązką.

Od dłuższego czasu, zapewne z uwagi na to, iż jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami rynków terminowych oraz strategii dwukierunkowych, zwiastujemy koniec sielanki na rynkach akcyjnych, jednak nie chcielibyśmy, aby oznaczało to tylko mniejsze stopy portfelowe.

Na dzień dzisiejszy wygląda to wszystko słabo, chociaż narzekać na jakiekolwiek dodatnie stopy zwrotu nie wypada. Nie zmienia to faktu, iż portfele NYSE TOP5 oraz NASDAQ TOP12 wyraźnie dostały zadyszki w/s sytuacji indeksowej. Taka prawda.