Nowa usługa- kontakty FW20

Od dnia dzisiejszego rozszerzyliśmy usługi ATSPROFIT o system transakcyjny na kontrakty FW20

Doskonała sytuacja na rynku akcyjnym, mierzona chociażby przez portfel TOP6 oraz SW GPW, nie będzie trwała wiecznie. Muszą tutaj zacząć pojawiać się z czasem dłuższe momenty słabszych wyników, chociaż od roku 2008 nie było ich wybitnie dużo na obu wspomnianych portfelach z TOP6 na czele.  

Kontrakty terminowe, jako zupełnie odrębna strategia, mogą być wykorzystywane do zmniejszania ryzyka inwestycyjnego w połączeniu z portfelami akcyjnymi, chociaż w zamyśle są zupełnie niezależnymi elementami, na których można oprzeć swoje działania rynkowe.  

Prezentowany w dziale FW20 system opiera się na zajęciu maksymalnie jednej pozycji dziennej. Wystarczy spojrzeć także na ilość dni wykorzystywanych do handlu – od roku 2013 mieliśmy ich tylko 344 (przy ilości dni sesyjnych na poziomie 1958), aby przekonać się, iż nie potrzeba nam dużo czasu, aby wykorzystywać strategię FW20.

Średnio system zajmuje więc pozycje raz na 6 sesji, aczkolwiek w ostatnim okresie ostatni sygnał mieliśmy…. 24 sierpnia 2020

Cierpliwość popłaca

Pod względem wyników od roku 2013 nie mieliśmy jeszcze przypadku straty w ujęciu rocznym. Prezentowane wyniki opierają się na maksymalnym wykorzystaniu dźwigni finansowej oferowanej przez kontrakty FW20.

Jak zmniejszać oraz zwiększać ryzyko pisaliśmy chociażby TUTAJ

Z uwagi na ilość sygnałów prowizja maklerska nie jest kluczowa, nasze wyniki prezentujemy przy prowizji 5zł/kontrakt.

Rok 2020, mający stopę zwrotu na poziomie powyżej 57%, prezentował się pod względem sygnałów następująco

fw20

Produkt FW20 jest najtańszym elementem serwisu ATSPROFIT.COM, dostępny jest jako osobny produkt lub w pakietach łączonych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. 

Przewiń do góry