Przejdź do treści

NASDAQ: Mieszane układy średnioterminowe

Po lekkiej przerwie warto spojrzeć na dwie spółki CTRN oraz TRUP. Obie były bohaterami trochę dłuższych opowieści w serwisie, jako walory z fundamentalnego punktu widzenia ciekawie wyglądające.

Zdecydowanie więcej do zaoferowania praktycznie od początku miał CTRN. Pisaliśmy o nim na poziomie 60$ i od razu byki wyprowadziły ten walor w rejony 90$. Kibicowaliśmy w układach portfelowych do końca, ale CTRN wypadł z portfela NASDAQ TOP12 praktycznie tuż pod strefą 100$, dając jednak doskonałą stopę zwrotu. Późniejsze wydarzenia wyprowadziły kurs powyżej owej bariery, ale obecnie niedźwiedzie kontrolują ponownie rejony zdecydowanie poniże strefy 100$

Zdecydowanie krótszą historię w portfelu NASDAQ TOP12 miał TRUP i okazało się, iż była to dobra decyzja. Już w portfelu styczniowym TRUP dał 7% ruch spadkowy i oczywiście na miesiąc luty nie został, w przeciwieństwie do CTRN, zakupiony. Spadki tymczasem przyspieszyły i obecnie ten całkiem ciekawie prezentujący się biznes wyceniany jest w rejonie 80$ za akcje, co oznacza spory spadek w porównaniu do indeksu. Pamiętajmy jednak, iż jeszcze nie tak dawno, bo w maju zeszłego roku standardowo akceptowalną ceną były tutaj rejony 30$.