Przejdź do treści

NASDAQ: ARLP i dodatek edukacyjny

Walor #ARLP jest obecny w portfelu październikowym NASDAQ TOP12 i od początku zachowuje się w nim naprawdę dobrze. Z powodu, iż nie tracimy tej spółki z oczu małe uzupełnienie gry na elementach edukacyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem w ostatni weekend.

Walor ARLP przynosi nam dwa charakterystyczne elementy spadkowe. Najpierw spójrzmy na ten wyżej położony.

Jesteśmy wręcz przekonani, iż byki będą niedługo testować poziom połowy owej czarnej świecy, czyli poziomy około 13,7$. Pod względem zawartych w materiale statystyk akurat ta sytuacja nie jest brana pod uwagę przez zaprezentowany tam algorytm. Dlaczego? Ano dlatego, iż czas podejścia wynosi ponad 20 miesięcy. Za długo.

Ładnie można było wykorzystać materiał edukacyjny na świecy położonej niżej. Jej górne ograniczenie to poziom 6,84$

dukacjae

Byki cenę powyżej połowy korpusu osiągnęły 10 miesięcy później. Zamknięcie świecy ze stycznia ’21 wypadło na poziomie 5.03$. Tutaj powinno otwierać się pozycję LONG z Target Price na poziomie owych 6,84$. Sukces tej zagrywki, a więc rentowność na poziomie prawie 40% osiągamy w czerwcu ’21

Oczywiście ta niska świeca to trochę przypadek szczególny, bo sytuacja w tym okresie była szczególna, ale idea jest zawsze taka sama.