Przejdź do treści

GPW TOP6: Październik najlepszym miesiącem

To był bardzo udany miesiąc dla portfela GPW TOP6. W październiku zyskaliśmy +10,35%, co pozwoliło delikatnie pobić rekord, jaki już w czasie działania serwisu mieliśmy w maju 2021 (+10,13%). Szczerze powiedziawszy akurat teraz takiego wydarzenia się nie spodziewaliśmy.

Portfel październikowy prezentował się następująco:

Oczywiście cały sukces oparty został na dwóch bankach. Szkoda, iż nie udało się utrzymać portfela z zeszłego miesiąca, bo sukces byłby jeszcze bardziej wyraźny. Nie ma jednak tego złego… niedługo napiszemy o październikowym portfelu GPW SW.

Oprócz banków walczyliśmy także na TIM i to praktycznie wszystko. INTERCARS zasnął na cały miesiąc i nie zaprezentował nic ciekawego, podobnie WIELTON, a kamieniem u szyi okazał się ACTION.

Z ciekawostek można wspomnieć, iż ACTION wszedł do portfela, ponieważ JSW z niego wypadło…. przez jeden grosz na zamknięciu. Gdyby JSW weszło za ACTION portfel zyskałby minimalnie bardziej, ale oczywiście ta spółka także finalnie nie zachwyciła, więc różnica nie jest duża.

Zysk na poziomie +10% pozwolił wykreować rentowność portfelową w tym roku na poziomie +28,3%, natomiast od listopada 2020 na poziomie +46,3%. Mamy oczywiście nowe ATH, a obsunięć póki co dużych nie widać. Powtarzamy po raz 29 – to się musi zmienić, ale aż tak bardzo tego oczywiście nie pragniemy.

„Pocieszeniem” dla rynków lewarowanych jest zachowanie kontraktów FW20, które jednak wyprzedziły mocno wynik akcyjny w tym roku. Wypadałoby, zważywszy na fakt, iż ryzyko jest tam o wiele większe.

Portfel na miesiąc listopad jest już dostępny w STREFIE KLIENTA, a tam odpowiedź, co stało się z MILLENIUM oraz MBANK, a także pozostały skład kandydatów. Zdradzimy, iż nie ma w nim trzech październikowych spółek. Wtrącimy także wątek pierwszego chyba w PL ESPI….