Przejdź do treści

GPW TOP6: Będą kłopoty nawet z +10%

Wszystko wskazuje na to, iż rok 2021 nie będzie sielanką na rynku akcji. Przynajmniej możemy pochwalić się, iż właśnie takiego roku się spodziewaliśmy. Na tę chwilę strategię dwukierunkowe spisują się o wiele lepiej i tak to ma też wyglądać w przyszłości. Oczywiście najlepiej gdyby wynik akcyjny był znacząco przy okazji powyżej 10%.

Na tę chwilę mamy to, na co trzeba było się nastawiać, czyli obsunięcie kapitału od ATH na portfelach akcyjnych. GPW TOP6 nie uciekł spod owego topora.

Procent składany, a taki prezentujemy w wynikach, działa w obu kierunkach. Obecnie przy słabym grudniu rentowność portfela GPW TOP6 spadła poniżej 6%, a od czasu publikacji w serwisie do 20%.

Jeżeli nic przez najbliższe sesje się nie zmieni, zamiast rentowności rzędu 20% będziemy walczyć, aby zakończyć ten ruch na plusie.

Kończąc słówko jeszcze o roku 2020. Jego nienaturalny wynik może teraz ciążyć portfelowi TOP6 dosyć długo. Przy takim wystrzale modelowym i silnym zachowaniu portfela do listopada 2021 widoczne osuwanie może trwać naprawdę dłuższy czas. Trzymamy kciuki, aby jednak było inaczej.