Przejdź do treści

GPW FW20: Problem luki fixngowej

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego większość wirtualnych portfeli prezentuje się idealnie pod względem wyników, to jednym z powodów jest bardzo liberalne podejście do danych rynkowych.

Weźmy np. grę pod Target Price. Papier wszystko przyjmie, więc dotknięcie punkt x przykładowo już „księgowane” jest, jako zrealizowanie transakcji. Jak to wygląda w rzeczywistości doskonale wiemy.

Jeszcze większe „wałki” można robić na cenach otwarcia, nie mówiąc o doborze mało płynnych spółek. GPW TOP6 musi męczyć się w zbiorze 40-50….

W obu przypadkach warto (jeżeli jesteśmy profesjonalistami) skorzystać z narzędzia BOOKMAP. Gwarantujemy, iż po przeanalizowaniu pomysłów tym narzędziem, możemy wpaść w dołek psychiczny. Większość systemów idzie do kosza.

Do meritum

Wykorzystywanie systemów GPW FW20 oparte jest na pełnej transparentności. Wyniki mogą różnić się tylko przez inny udział prowizji plus ewentualne poślizgi cenowe.

Bierzemy pod uwagę wszystkie szczegóły, więc dzisiaj podkreślimy to, o co są pytania. Sprawa dotyczy zleceń przy fixingu

PRZYKŁAD

Aktywacja zlecenia otwarcia pozycji to poziomu 2410 punktów. Minimum sesyjne przed fixingiem to 2411 (lub wyżej). Zamknięcie po fixingu 2400 punktów.

Gwarantujemy, iż nikt takimi pierdołami się nie przejmuje. 90% „serwisów” zaksięgowałoby zysk na poziomie 10 punktów i tyle.

W świecie realnym pozycji z aktywacją 2410 punktów nie mamy i wszystkie wyniki wykazane w OFERCIE biorą pod uwagę takie sytuacji. Nie są one częste, ale na przestrzeni 10 lat uzbiera się tego spora ilość.

JAK KSIĘGOWANE SĄ TRANSAKCJE W ATSPROFIT?

FW20 WARSAW2

W przypadku tego systemu, który zamyka pozycję na zamknięciu, zlecenia są kasowane przed fixingiem. Jeżeli poziomy aktywacji nie zostały osiągnięte to poziom zamknięcia nas nie interesuje z oczywistych powodów (zamknięcie i otwarcie w tym samym punkcie i czasie)

FW20 WARSAW1 oraz FW20 WARSAW3

Tutaj sytuacja jest inna, ponieważ musimy brać uwagę potencjalne zyski/straty z ryzyka nocnego. Nasza strategia zakłada, iż pozycję zajmujemy do 0,2% (zaokrąglenie do góry) odchylenia sprzed ceny fixingowej.

W powyższym przykładzie pozycję krótką otwieramy do poziomu 2405 punktów.

UWAGA: W przypadku posiadania pozycji i wystąpienia takiej sytuacji STOP rynkowy realizujemy ZAWSZE (zlecenie PKC na zamknięcie – dotyczy wszystkich systemów)