Przejdź do treści

Evergrande: układy akcyjne oraz FW20

Lokalne wydarzenie pod egidą Evergrande ma wpływ na wszystkie elementy portfelowe ATSProfit.

Na razie najwięcej dobrego wydarzyło się na systemach FW20, gdzie udało się wywindować piątkowy sygnał SHORT na systemie WARSAW1. To pozwoliło na osiągnięcie 36punktów zysku. Obecnie walczymy także na spadkowej sesji, chociaż tutaj jeszcze aż tak wiele się nie wydarzyło.

Trochę dzieje się także na systemach FOREX, chociaż tutaj trudno powiedzieć, czy akurat sygnały te mają aż tak wiele wspólnego ze wspomnianym wydarzeniem.

Oczywiście najsłabiej jest na rynkach akcyjnych. Portfele amerykańskie dopiero będą reagować na osłabienie atmosfery, w przypadku GPW TOP6 mamy zejście sprowadzające rentowność wrześniową do poziomu prawie -2%. Wielkie wydarzenie to nie jest po ostatnich nowych maksimach historycznych, ale oczywiście z czasem może się zrobić tutaj o wiele gorzej. Portfel GPW SW traci na tę chwilę 0,33% i tutaj byki być może wybronią się jeszcze jakimś przyzwoitym wynikiem.

Na CFD DAX pomimo ruchu spadkowego nie dzieje się zbyt wiele, chociaż zależałoby nam jednak na zdecydowanie niższym zamknięciu.