Przejdź do treści

Doskonały luty w wykonaniu NASDAQ TOP12

Sporo działo się w lutym na portfelu NASDAQ TOP12

Sumarycznie wynik miesięczny jest bardzo dobry. Pokonanie po raz kolejny 10% musi cieszyć, zwłaszcza, iż indeks miał lokalnie dosyć wyraźne zadyszki

Skład portfela lutowego prezentował się następująco:

Jak widzimy teoretycznie najbardziej przeważona spółka popsuła rentowność portfelową w największym stopniu. Szkoda, ale nie ma co przy tym wyniku narzekać.

Od początku doskonale prezentował się nam CTHR, który finalnie zakończył miesiąc na 30% stopie zwrotu.

Dużo pisaliśmy o CTRN i walor ten pomimo słabszej ostatniej sesji także zyskuje 30%.

Ciekawą spółką był na pewno stary dobry Discovery, który nie odstawał w rentowności od dwóch liderów. Cała reszta, jak to w indeksie NASDAQ, cechowała się przeważnie dużą zmiennością. Wyniki mamy podane na tacy

W ujęciu rocznym po neutralnym styczniu portfel NASDAQ TOP12 bije swoje maksima historyczne. Jak będzie w marcu? Nie mamy szklanej kuli mamy już natomiast wybrane walory, które każdy może prześledzić w strefie klienta.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.