Przejdź do treści

DAX „QUANTUM2” oraz „RIVER”: Podsumowanie 2020

DAX QUANTUM2
System DAX QUANTUM2 umożliwił w 2020r osiągnięcie stopy zwrotu na poziomie 108,62% przy obsunięciu kapitału na poziomie 36,25%. Jest to wynik praktycznie analogiczny do QUANTUM1- taki zbieg okoliczności.
Na wynik ten składa się 65 sygnałów, tak więc system zajmował pozycję średnie raz na 4 dni sesyjne.
Skuteczność systemu w 2020 sięgnęła 54% pozytywnych sygnałów
Pod względem historycznym to pierwszy tak dobry rok QUANTUM2, tylko raz (w 2016r) zbliżyliśmy się mniej więcej to podobnych wartości, ale i tak do obecnego roku zabrakło dużo.
Patrząc na linię kapitału największe obsunięcie otrzymaliśmy podczas kwietniowej zmienności, system do połowy roku prezentował się juz jednak całkiem pozytywnie, po czym zdobywał teren spokojnie i z zachowaniem sporej ostrożności

DAX RIVER
System DAX RIVER umożliwił w 2020r osiągnięcie stopy zwrotu na poziomie 11,70% przy obsunięciu kapitału na poziomie 32,50%. 
Na wynik ten składa się 51 sygnałów, tak więc system zajmował pozycję średnie raz na 4 dni sesyjne.
Skuteczność systemu w 2020 sięgnęła 40% pozytywnych sygnałów
Pod względem historycznym mamy tutaj sytuację inną niż w przypadku pozostałych systemów. Po pierwsze jest to najsłabszy wynik z 6 innych prezentowanych w serwisie, po drugie zyskowne lata prezentowały się tutaj lepiej. Pamiętajmy jednak, iż w 2019 mieliśmy stratę więc narzekać nie ma na co.
Patrząc na linię kapitału wszystko szło dobrze, aż do listopada 2020. Wtedy rozpoczęliśmy budowę obsunięcia skutkującego wynikiem na poziomach już wspominanych. Trochę szkoda tej końcówki roku w przypadku systemu RIVER