Przejdź do treści

CFD DAX: (2021) od -19% do +148%

Za nami rwany rok na systemach CFD DAX, z liderem, który ukształtował nam tutaj wynik roczny.

Wciąż nie za bardzo rozumiemy dlaczego usługa CFD DAX jest jedną ze słabszych, jeżeli chodzi o jej wykorzystania w serwisie. Przy systematycznych reklamach brokerów o ilości strat wydawało nam się, iż takie elementy edukacyjne będą cieszyć się większym poważaniem.

Przechodzimy do szczegółów

CFD DAX – QUANTUM1

ZYSK: minus 19,48%

OBSUNIĘCIE: 44,47%

Komentarz: to był słaby rok w wykonaniu systemu CFD QUANTUM1. Pierwsze problemy zaczęły się w czerwcu, kiedy kilka stratnych transakcji zbudowało 20% obsunięcie. Późniejszy okres nie był także zbyt optymistyczny. Do listopada powstało obsunięcie rzędu 44% i dopiero ostatni okres czasu wyprowadził nas na wynik minus 19%. Warto dodać, iż historycznie był to największy spadek linii kapitału, o czym pisaliśmy już tutaj.

CFD DAX – QUANTUM2

ZYSK: 20,69%

OBSUNIĘCIE: 29,53%

Komentarz: mogło być zdecydowanie lepiej, ponieważ jeszcze 7 grudnia system notował rentowność na poziomie +42%. Ostatnie dni grudnia sprowadziły nas jednak niżej. Generalnie jednak rok całkiem udany, za nami 26 udanych oraz 28 nieudanych sygnałów, które finalnie prawie przez cały rok gwarantowały linii kapitału przebywanie na plusach.

CFD DAX – TURTLE

ZYSK: 50,09%

OBSUNIĘCIE: 24,10%

Komentarz: nasz ulubiony system. Tym razem daje stopę zwrotu na poziomie 50%, chociaż naszym ulubionym rokiem był tutaj 2020, gdzie nie notowaliśmy praktycznie żadnego większego obsunięcia. Teraz mamy 25%. Ilość sygnałów w roku: trzynaście z czego 9 udanych. Generalnie bardzo optymistyczny obraz

CFD DAX – RIVER

ZYSK: 2,09%

OBSUNIĘCIE: 39,26%

Komentarz: obsunięcie na poziomie 39,26% zbudowane zostało w ostatniej fazie roku. To oznacza, iż jeszcze 5 października system CFD RIVER notował zysk na poziomie około 50%. Taka końcówka oznacza, iż to już trzeci niezbyt udany rok po rząd. Liczymy, iż 2022 wreszcie przyniesie nam tutaj więcej radości.

CFD DAX – ATS1

ZYSK: minus 16,66%

OBSUNIĘCIE: 47,21%

Komentarz: drugi stratny system w 2021. Naprawdę spore obsunięcie kapitału, przez które finalny wynik można traktować nawet w kategoriach sukcesu. Gorzki to sukces, ale zanosiło się, iż może być jeszcze gorzej. Korekta ostatnich lat w toku, wydaje nam się, iż najbliższy okres handlu będzie tutaj o wiele lepszy.

CFD DAX – ATS2

ZYSK: 148,69%

OBSUNIĘCIE: 35,66%

Komentarz: Lokomotywa dla systemów CFD DAX. 19 lipca notowaliśmy tutaj zysk maksymalny na poziomie +247%. Późniejsze wydarzenia doprowadziły do jego obniżenia, ale i tak wynik finalny jest wart zapamiętania.