Przejdź do treści

ATSProfit po 6 miesiącach

W ten weekend mija 6 miesięcy od uruchomienia serwisu Atsprofit.com, postanowiliśmy więc napisać kilka tradycyjnych szczerych słów po tym okresie czasu.

Strona techniczna

Od strony wizualnej jest według nas dobrze. Serwis miał być estetyczny, dobrze nawigowany i prosty- wydaje nam się, iż tak właśnie jest. Pod względem szybkości mieliśmy trochę problemów, pomimo szybkiego hostingu, ale w pewnym momencie udało się dojść tam, gdzie chcieliśmy.

Nie ukrywamy też, iż mamy model starej Barcelony- żadnych reklam. Denerwuje nas to w świecie innych serwisów i tego u nas nie dopuścimy- inna sprawa, iż reklamodawcy raczej przed naszymi drzwiami się nie zabijają

Strona analityczna

Podstawą serwisu w początkowym zamyśle miał być portfel TOP6 GPW i to na nim mieliśmy się w dużej mierze koncentrować. Portfel ten jest obecnie także najpopularniejszy, a dostęp do niego zamknięty, z powodów ograniczeń płynnościowych, o których pisaliśmy chociażby TUTAJ 

Oczywiście zamknięcie portfela TOP6 nie oznacza, iż korzysta z niego pół Polski- jest nas tutaj skromna liczba, co mamy nadzieje, jest decyzją wartą podkreślenia. Ogólnie mamy także nadzieje, iż wyniki TOP6 GPW na razie sprawiają radość osobom, które z niego korzystają. Od siebie możemy powiedzieć tylko, iż te największe różnice in plus powinny być widoczne, kiedy indeksy przejdą do trendów spadkowych lub bocznych. Na razie 26% wygląda też super

Oprócz GPW TOP6 drugi filarem serwisu miały być systemy CFD DAX. Tutaj bez dwóch zdań uważamy, iż jest to super produkt, który dodatkowo przynosi przez te 6 miesięcy niesamowicie dobre wyniki. Oczywiście na obsunięcia kapitału przyjdzie czas, podobnie jak to było w przeszłości, ale przy ogólnie silnych stratach inwestorów na rynkach CFD wydawało nam się, iż dajemy dobre drogowskazy

Problemów z CFD DAX było natomiast sporo- jedna grupa narzekała na zbyt częste sygnały, na których trzeba było się skupić codziennie o poranku, druga wybierając doskonały system TURTE nie potrafiła czekać na sygnały. Tak żle i tak niedobrze.

Jeszcze ciekawszą sytuację mieliśmy na FW20. Wydawało się, iż usługę tę trzeba będzie szybko zamykać z uwagi na ilość chętnych po reklamie na stooq.pl. Wystarczył jednak jeden bardziej skomplikowany miesiąc (historycznie całkowicie normalny), aby 80% osób uznało, iż sygnały nie są dla nich. Do tego doszedł jeszcze uwypuklony problem zamykania open/close. Obecnie FW20 notuje średni wynik na poziomie +20% i spokojnie idzie swoi torem

W kwestii FOREX wydaje nam sie, iż stworzyliśmy najlepszy klip na YT w kwestii usług i to na razie tyle. Świadomie trzymamy tam cennik na tym samym poziomie.

Pewnym wyjściem są rynki amerykańskie- tutaj płynność jest odpowiednia, limitów na portfele na razie nie mamy, ale za to pojawia się problem, iż trzeba mieć jeszcze dostęp do pełnej puli akcyjnej. Tymczasem z tym są jak zauważyliśmy problemy.

CENNIK

Problem cennik/ilość użytkowników jest jednym z podstawowych. Naprawdę trudno znaleźć kompromis między tym, aby kwota abonamentowa powodowała przynajmniej pełne utrzymanie serwisu od strony kosztowej versus brak zabijania zleceń na konkretnych poziomach cenowych.

Bedąc 23 lata na rynku wiemy, iż mało kogo obchodzi ten czynnik, ważne aby coś sprzedać, a efekty wykorzystania pozostawić klientowi. U nas ma być inaczej i myślimy, iż jest inaczej.

Pamiętać także należy o tym, iż gros portfeli jest wykorzystywanych także przez autorów serwisu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę 10 abonamentów FW20 x 149zł to kwota 1500zł może zostać utracona przez jeden poślizg cenowy w trakcie rzeczywistego wykorzystywania systemu. Dlatego też zdecydowaliśmy się na indywidualne wykorzystywanie strategii kontraktowych.

BLOG

Wydaje nam się, będziemy nieskromni, iż tworzymy ciekawe treści blogowe. Przynajmniej wydają nam się one profesjonalne. Jak spojrzymy na, przepraszamy z góry akurat na ten przykład, proces liczenia zysków w ujęciu kwartalnym przez Longterma to…. wolimy nie kończyć. Każdy nasz wpis to efekt 23letniego doświadczenia i analityki. Z tego powodu potrafimy nie podzielać wiedzy chociażby na temat mitycznej zmienności w czasie wygasania kontraktów, czy też spokojnie podejść do ryzyka nocnego na rynku terminowym.

Do tego wszystkiego dokładamy brak chowania głowy w piasek. Podkreślamy skutki negatywnych sygnałów, staramy się modlić o portfele jak widzimy ich bete, szukamy ASBISu, kiedy ten rośnie a u nas już go nie ma i tym podobne kwestie.

STATYSTYKI

Kwestia, przynajmniej dla nas, profesjonalnego BLOGA, nie przekłada się na statystyki. Te mamy słabe i raczej takowe pozostaną. Może to kwestia SEO, może braku Tick-toka, być może za bardzo wnikamy w analitykę, a być może nikogo te treści nie interesują. Generalnie jesteśmy malutkim punktem na mapie serwisów finansowych i zapewne w najbliższej przyszłości się to nie zmieni.

Doceniamy lojalność, doceniamy osoby, które są z nami od początku lub od 2-3 miesięcy i miło nam tworzyć treści dla wąskiego, ale elitarnego grona.

Czekamy na kolejne 6 miesięcy.